Muszyńscy modelarze przywieźli 7 medali z Włocławka

Rekordową liczbą 7 medali zakończyła się dla modelarzy z Klubu Modelarskiego „Orion” w Muszynie rywalizacja sportowa w ramach jednej z najważniejszych imprez modelarskich Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych, które odbyły się w dniach 7 - 9 lipca 2017 we Włocławku.

Czytaj również: Dwa srebra muszyńskich modelarzy na Pucharze Polski Modeli Kosmicznych

Na listach startowych imprezy znalazło się ponad 60 najlepszych zawodników – juniorów i seniorów z całej Polski, w tym drużyna muszyńskiego klubu „Orion” działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Modelarze zdobyli siedem medali aż w czterech kategoriach.

W rywalizacji seniorów po złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii S3A rakiet ze spadochronem sięgnął Maciej Wiśniewski. Trzykrotnie na podium stanął doświadczony zawodnik i instruktor, członek kadry narodowej Bartłomiej Tokarczyk, który zdobył dwa srebrne medale: w kategorii S3A oraz w najbardziej widowiskowej kategorii makiet S7 , a także brązowy medal w kategorii S9A rakiet z wirnikiem. Miejsca na podium nie zabrakło również dla utytułowanego zawodnika Macieja Paluszka, członka kadry narodowej, który tym razem zdobył dwa trofea: medal srebrny w kategorii S9A i medal brązowy w kategorii S4A- rakietoplan. W rywalizacji juniorów srebrny medal w kategorii S9A zdobył Filip Kapłon.

Wielkie podziękowania Klub Modelarski Orion kieruje do darczyńców, ponieważ dzięki ich wparciu sportowa pasja może się rozwijać.

Impreza rozgrywana przez trzy dni na podwłocławskim lotnisku Kruszyn przeszła już do historii, jednakże w ponad 50-letniej tradycji muszyńskiego modelarstwa zapisała się trwałymi zgłoskami.