Bartłomiej Tokarczyk z Muszyny Mistrzem Europy Modeli Kosmicznych!

Polska grupa modelarzy rakietowych zdobyła na Mistrzostwach Europy aż 19 medali! Wśród nich jest Bartłomiej Tokarczyk z Muszyny, który drużynowo uzyskał tytuł Mistrza Europy Modeli Kosmicznych.

Czytaj również: Nowy Sącz: Ogród edukacyjno-sensoryczny w Miasteczku Galicyjskim

Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych w Buzau w Rumunii rozpoczęły się 24 sierpnia. Zawody trwały cztery dni, a do zdobycia było kilkanaście medali.

Dobrą passę rozpoczął m.in. Sławomir Lasocha zdobywając mistrza Europy w kategorii rakiet z taśmą. Drużynowo modelarze również wywalczyli pierwsze miejsce. Polscy juniorzy w kategorii rakiet ze spadochronem zdobyli trzecie miejsce.

25 sierpnia na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w Buzau padły kolejne sukcesy. Senior Leszek Malyga zdobył trzecie miejsce w kategorii rakietoplanów, a cała drużyna uzyskała tytuł Mistrzów Europy.

28 sierpnia na koncie polskiej drużyny było już 14 medali Mistrzostw Europy! Juniorzy Wojciech Koszelski oraz Kacper Krempa w kategorii makiet rakiet zostali mistrzem i wicemistrzem Europy, co w efekcie dało pierwsze miejsce w zespole. W zespole mistrzów startował również Jakub Kukielka, który zawody ukończył na miejscu 7.

Kolejnym sukcesem był drużynowy brązowy medal w rakietoplanach seniorskich S8E/P zdobyty przez Eryka Halaburdę wraz z Leszkiem Małmygą i Arturem Szwedem.

Wczoraj (29 sierpnia) juniorzy w kategorii modeli zdalnie sterowanych (S8D) wywalczyli drużynowe złoto, a Adam Koszałka został indywidualnym v-ce Mistrzem Europy! Pozostali juniorzy skończyli na 5 i 6 miejscu.

Seniorzy dali prawdziwy popis – indywidualnie miejsca od 2 do 4 w kategorii makiet rakiet (S7) wywalczyli w kolejności: srebro - Grzegorz Goryczka, brąz - Andrzej Rusinowski, 4-te Bartek Tokarczyk. W ostatnim dniu Mistrzostw Europy polska ekipa w składzie Grzegorz Goryczka, Andrzej Rusinowski oraz Bartłomiej Tokarczyk zdobyła tytuł Mistrzów Europy.