Mistrzostwa Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym w Krynicy-Zdroju za nami! [FOTORELACJA]

Ceremonia medalowa Mistrzostw Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym odbyła się w niedzielę (21 stycznia) w hali MOSiR. W zawodach, które odbywały się w miniony weekend udział wzięło ponad 260 zawodników z całej Polski!

Czytaj również: Monika Brodka zachwyciła krynicką publiczność [FOTORELACJA]

W dniach 19-21 stycznia w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym. Na zawody przyjechało ponad 260 zawodników z całej Polski, w tym z największych ośrodków szkoleniowych, takich jak Gdańsk czy Cieszyn! Zawody były rozgrywane we wszystkich kategoriach juniorów do lat 18, w czterech konkurencjach: soliści, solistki, pary taneczne i pary sportowe.

W kategorii par sportowych zwyciężyli Szymon Derechowski i Wiktoria Pacha.

W kategorii Mistrzynie Polski Juniorek najlepsza okazała się Noelle Struli drugie miejsce zajęła Weronika Ferlin, a trzecie Zofia Bochenek.

W kategorii Mistrzowie Polski Juniorów zwyciężył Jakub Lofek drugie miejsce zajął Matwiej Jefimienko, a trzecie Oscar Olivier.

Organizatorami imprezy byli: Klub Łyżwiarstwa Figurowego Biellmann Krynica-Zdrój, MOSiR Krynica-Zdrój, Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Już w lutym i marcu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lodowisku w Krynicy-Zdroju zostaną rozegrane zawody w hokeju, jeździe figurowej i short tracku!